Oddeleni

MŠ Kamenka

Fotogalerie MŠ

Fotečky prostorů MŠ, zahrady MŠ, her dětí a veškerého dění MŠ najdete na zde.

Základní informace a charakteristika školy

                                       Základní informace a charakteristika školy

                                    Venkovská jednotřídní mateřská škola s enviromentální profilací.

MŠ Kamenka je odloučené pracoviště MŠ Čtyřlístek Odry. Školu navštěvují děti od 2 – 7 let. MŠ je umístěna v klidném a čistém prostředí obce Kamenka. Blízkost lesů, polí, domácích, užitkových i lesních zvířat a vodních toků dětem umožňuje nerušeně a přirozeně poznávat přírodní zákonitosti a krásy tohoto světa.

Příjemné rodinné prostřední školky a individuální přístup, umožňuje harmonický rozvoj osobnosti dítěte. V budově proběhla rozsáhlá rekonstrukce (podlahy, střecha, okna, elektřina), změny v personálu a nové vybavení vnitřních prostor a pomůcek. Koncept vzdělávání nyní vychází z programu „Začít spolu“. Třída je uspořádána do tzv. center aktivit, ve kterých si děti hrají, a také se zde formou prožitkového učení vzdělávají. V reflexním kruhu si pak společně povídáme a ukazujeme si, na čem děti pracovaly, co se při tom dozvěděly, jak se jim práce dařila, apod.

Naše vnitřní prostory jsou nadstandartní. V přízemí máme k dispozici jídelnu, kuchyň, relaxační -volnočasovou místnost, šatnu a sociální zařízení. V prvním patře máme třídu, účelně využitou chodbu, prostor na cvičení a ložnici, ve kterých jsou rozmístěna centra aktivit jako např. Domácnost, Knihy a písmena, Dílna, Příroda, Divadlo, Dramatika, Hudba, Pokusy a objevy, Ateliér, Pohyb apod.

K naší MŠ přináleží prostorná zahrada, kde si společně s dětmi a rodiči postupně tvoříme ráj pro děti a přírodu. V loňském roce jsme s dětmi vytvořili bylinkové záhony, které poslouží néjen ke vzdělávání, ale i k přímému užitku. A také jsme osadili prostory před MŠ. Máme v plánu přetvořit zahradu dle modelu přírodních zahrad. Vybudovat, zahrádku, kde budou moci děti pěstovat, zeleninu, květiny, sklízet ovoce, kompostovat. Vytvoříme hřbitov odpadků pro dlouhodobé pozorování, pocitový chodník, kruhové posezení, kde se budeme moct scházet a vzdělávat. Prostor s přírodním stavebním materiálem, které děti budou moct využívat ke svým hrám, keře pro motýly, hmyzí hotel, ptačí budky a krmítka, zařízení na hry s vodou – vše uzpůsobené, tak, aby děti mohly nerušeně všemi smysly pozorovat a zkoumat přírodní zákonitosti a krásy života ve všech jeho formách. Postupně stavíme pevné základy pro vytvoření „lesní třídy“

Naše mateřská škola aktivně spolupracuje s rodiči , společně organizujeme slavnosti, brigády a tradiční akce roku pro občany ve spolupráci s místními organizacemi. Jsme zapojeni do projektu Skutečně zdravá škola, Celé Česko čte dětem a Recyklohraní, které napomáhá vzdělávání dětí v oblasti enviromentální výchovy. Děti s učitelkami vzájemně spolupracují se základními školami v Heřmanicích a Vítkově. Navštěvujeme předplavecký výcvik v Hranicích na Moravě a pro zájemce nabízíme výuku AJ pro nejmenší.

Provoz školy:  od 6,30 – 16,00 hod.

Děti učí: Markéta Žwaková, Jana Chýlková                                                                                                      

Výdej stravy, uklízí a topí: Karla Burgermeisterová

V současné době je kapacita třídy nenaplněna, v případě zájmu umístit Vaše dítě do naší MŠ nás můžete kontaktovat na tel. 556 712 904, email: ctyrlistek.kamenka@seznam.cz

 

MŠ Kamenka v bodech

  • denně jóga pro děti
  • prožitkové učení, vzdělávání inspirované programem „Začít spolu“
  • prodloužený pobyt venku, práce na zahradě, sezónní činnosti v rytmu ročních období (sázení, péče, sklizeň, zimování ), putování a vzdělávání v lese, na polích, u vodních toků.
  • možnost výuky AJ pro nejmenší
  • předplavecký výcvik
  • návštěvy kulturních akcí, spolupráce se ZŠ Heřmanice, ZŠ Vítkov
  • oživování tradic, slavnosti roku, spolupráce při pořádání obecních akcí